Yeraltı Şehirleri ve Avantajları

tarafından
20
 Yeraltı Şehirleri ve Avantajları

Kısa bir süre önce, bir yeraltı gökdelenin en popüler bilim tipi dergilerinden birinde parlak grafikler ve sanatçı renderlarıyla gösterilen başka bir ilginç konsept vardı. Konsepte baktığımda, daha önce düşündüğümden daha fazla avantaj olduğunu fark ettim. Geçmişte bunun hakkında yazdım ve güçlü destekleyici duvarlar inşa etmeye nasıl ihtiyaç duyulmayacağını açıkladım çünkü yer bu kapasitede yeterli olacaktı.

Çapraz elemanları koymak için sadece yanlara doğru delmeniz yeterlidir, tasarımı çok basit ve güçlü tutarsınız. Bu, malzemeden tasarruf sağlayacak ve inşaat süresini azaltacaktır. Bu büyük bir maliyet tasarrufu olacaktır. Bu nedenle, içinde yaşayanlar daha ucuz kiralar alabilir veya fahiş fiyat etiketi olmayan bir kınamak satın alabilirler.

Diğer bir avantaj, hava, güneş patlamaları ve depremlerin zorluğu olacaktır. Ayrıca, içme suyu yüzeyden yeraltı gökdelemesine getirildikçe, önemli bir su damlasına sahip olacaktı ve bu nedenle, belki de tüm LED ışıklarını çalıştırmak için yeterli olan elektrik geliştirmek için hidroelektrik tekerlekler binanın duvarlarına yerleştirilebilir. bina.

Kasırga, kasırga ve deprem gibi doğal afetlerin avantajları, toprağın yeterince güçlü olması ve yeraltı suyunun çevrede yeterince derin olması koşuluyla bu stratejiyi kullanmak için yeterlidir. Bu strateji Ay’daki veya Mars’taki koloniler için de kullanılabilir. Belki bir tasarım geliştirmek, bu yeraltı gökdelenlerinden birkaçını inşa etmek ve bu deneyimlerden öğrenmek için daha fazla zaman ve enerji harcanmalıdır.

Evet, inşaat unsurları tamamen farklı olurdu, ama daha önce yeraltında bir şeyler tasarlamadığımız gibi değil. Tasarımın sadeliği, maliyet tasarrufu ve diğer tüm yönler bir araya gelerek onu kazanan bir kavram haline getirir. Öyleyse neden gökdelenler aşağıya iniyor? İnsanlar yüksek bir yerden bir görüşü sevdikleri için olabilir mi? Psikolojik bir mesele mi, gökdelenler dağın kralı olmak ya da insanlığın geri kalanına bakabilmekti.

Eğer öyleyse bu kavram ve psikolojik ihtiyaç nereden geldi? Dağlarda yaşayan kültürlerden mi geldi, bir tepeye çıkıp aşağıya bakan düzlüklerden mi geldi? Piramitleri inşa eden yöneticilerden mi geldi? Gökdelenlerimizi yanlış yapıyor muyuz, eğer öyleyse neden? Bu yüksek binaları baş aşağı inşa etmekten faydalanmak daha ihtiyatlı görünebilir. Lütfen tüm bunları düşünün ve üzerinde düşünün.