Özel Asansörler Kurmak, Tasarlamak ve Planlamak

tarafından
21
Özel Asansörler Kurmak, Tasarlamak ve Planlamak

Konut asansörleri ev sahipleri için daha az lüks hale geliyor, bu nedenle büyük bir evin asansörle değiştirilmesi için bir seçenek özel asansörler olmuştur. Ev asansörlerinin aynı özelliklerinin tamamı özel bir asansörde yer alır, ancak bunlardan birini farklılaştıran tasarımdır. Kesinlikle ahşap veya metal bir tasarıma güvenmek yerine, özel asansörler evinizin tasarımına uygun olabilir veya esasen istediğiniz şekilde tasarlanabilir. Sıradan bir ev asansörü için planlama, eve en uygun tipin seçilmesini ve asansörün ve gerekirse makine odasının kurulumunu içerir. Ancak özel bir asansör ile tasarımın mimari planlaması ve hangi malzemelerin kullanılacağı da söz konusudur.

Ev asansörleri hakkında temel bilgiler için dört temel tip mevcuttur. En yaygın olanı bir hidrolik asansör asansörüdür. Bu tür ev asansörünün çalışması için bir makine dairesine ihtiyaç duyulurken ve acil durumlarda asansör yukarıdan kaldırılır. Hidrolik, acil durumlar ve deprem gibi doğal afetler için en güvenli tasarım olarak kabul edilir ve sonuç olarak tüm evler için en popüler olanıdır. Çekiş asansörü başka bir tiptir ve faydalarından biri çalışmak için bir makine dairesine ihtiyaç duymaz. Tasarım, asansör kabinini hareket ettirmek için kablolar ve ağırlıklar kullandığından, tasarım depremlere ve diğer doğal afetlere eğilimli bölgeler için güvenli değildir. Bir makine dairesine ihtiyaç duymayan bir başka asansör tipi, bir evde, bir arabayı emme ile yukarı ve aşağı hareket ettiren açık bir oluk içeren pnömatik bir asansördür. Ve yeşile gitmeye çalışıyorsanız, yağın çalışmasında kullanılmadığından, tepegöz bir sarma tamburu asansörü genellikle en iyi seçenektir.

Tasarım açısından, hem güvenlik hem de tasarım olanakları için hem hidrolik hem de pnömatik kaldırma asansörleri en popüler gibi görünmektedir. Örneğin pnömatik özel bir asansör, evinize yükselirken veya inerken panoramik bir manzaraya sahip olmanızı sağlar. Daha büyük bir tasarıma sahip hidrolik asansörler, metal ve iş işleri için daha fazla seçenek ve asansör kabininin iç kısmında ek ayrıntılar sunar. Esasen, özel asansörler için tasarım sınırsızdır, ancak önceden bir mimar veya tasarımcıya danışmak eviniz için en uygun olanı bulmanıza yardımcı olabilir.

Asansör tipi ve stil kararlaştırıldıktan sonra, bir sonraki adım özel asansörü kurmaktır. Bir evde, bu genellikle asansör şaftı ve makine odası için bir kenara bırakılan alan olması anlamına gelir. Özel asansörler herhangi bir normal konut asansörü gibi monte edilir, ancak nihai sonuç daha parlak görünür.