Neden Evim İçin Tuğla ve Taş Kullanmalıyım?

tarafından
26
 Neden Evim İçin Tuğla ve Taş Kullanmalıyım?

Tuğla ve taştan yapılmış bir eve sahip olmak aşırı pahalı ve oldukça maliyetli görünebilir ve bu yeterince doğru olsa da, herkese gezegendeki en eski insan yapımı yapıların Mısır Piramitleri olduğunu hatırlatabilir miyim? İyi bir nedenden dolayı zaman testine dayanmışlardır. Taş ve tuğla hava fırtınaları daha iyidir ve büyük bir Depremde her zaman çok sıcak olmamasına rağmen, doğru inşa edilirlerse düşündüğünüzden daha iyi olurlar. Ahşap evlerin zorlukları vardır ve sel olaylarında, başlık dalgalanmalarında veya büyük rüzgar fırtınalarında çok iyi değildirler. Tamam, konuşalım mı?

Wall Street Journal’da 28 Kasım 2012’de “Taş Yapılar Deniz Kıyısında Sağlam Kalıyor – Sandy’den önce, New York Beach Topluluğu’ndaki birçoğu Tuğla ve Blok Yeni Gelenleri Çirkin Gördü, Şimdi Bazıları Pratik Tarafını Gördü , “Barry Newman. O zaman inşaat ticaretinde tuğla, blok ve taşla ilgilenen herkes için, cehennem, bunu zaten biliyoruz ve belki de evinize ve çitlerinize sarılmış ve şişirilmiş ve havaya uçurmuş olsaydınız ya da Super Storm Sandy’nin kaba kuvveti ve başlık dalgalanması tarafından çıkarıldı.

Bak, burada gezegenin yüzeyinde yaşıyoruz ve Tornado Alley’de, şiddetli bir nehrin yakınında veya Kasırgaya eğilimli bir sahil şeridi boyunca işler zorlaşabilir. Sadece evinizi inşa etmek için değil, çitler, istinat duvarları ve yaptığınız her şey için üzgün olmaktan daha güvenli olmak daha iyidir. Neden? Basit, makalenin dediği gibi, pratik ve fırtınadan sonraki sabah hala orada olacak. Duvarlarının yarısı tuğla ve taştan yapılmış evler, tüm ahşaplardan çok daha iyi sonuç verdi.

Kaliforniya’da Depremler ve taş binalarımız var ya da tuğladan yapılmış olanlar düzgün bir şekilde güçlendirilmelidir ve bunun için Deprem bina kodlarımız var. Çok büyük ateşlerimiz var, dev yangınlar ve iyi, sürüklenme odunumu yakalarsanız odun yanıyor mu? Bazen insanlığın daha önce öğrendiğinden daha fazlasını unuttuğunu düşünüyorum, Mısırlılar, Mayalar, Aztekler, İnkalar ve birçok eski uygarlık taş ve tuğla kullanıyor. Romalılar Yunanlılar da yaptılar ve kalıntıları hayatta kaldı ve bugün hala bizimle birlikte.

Geri kalan her şey, kül ve tozun içindeki tüm tarih. Bir zamanlar elementlere ve doğaya geri dönen eski medeniyetler, hiçbir iz bırakmadan. Gerçekten de, belki bir sonraki evinizde tuğla ve taş kullanmayı düşünmelisiniz? Bir düşünün.