LEEDS Sertifikasyonu Yeniden Yapılandırılması Deprem Maliyetlerini Dikkate Almalı

tarafından
9
LEEDS Sertifikasyonu Yeniden Yapılandırılması Deprem Maliyetlerini Dikkate Almalı

Giderek daha fazla çevre dostu yeşil inşaatçılar, sosyal açıdan sorumlu bina endüstrisinin saflarına katılıyor. Harika şeyler ve neden çevreye en az kirlilik veya etki ile yapılmış malzemelerle daha fazla enerji verimli binalar inşa etmiyoruz? Tabii, hepsi mantıklı.

Çevreci olmasanız bile, artan verimlilik ve daha az kirliliğin değerini açıkça görebilirsiniz, hepsi iyi ve iyidir. Yine de, inşaatçıların temelleri için daha az çelik ve beton kullandıklarını gördüm. Tamam, ancak kayanın ezilmesi enerji, makine, yakıt alır ve nakliye aşamasında bir etkiye sahiptir.

Ve bunu haklı çıkarabilir ya da bunu yaparak kirlilikte aşırı bir azalma olarak adlandırsanız bile, deprem sırasında bu zayıf temel çatlamasının binanın tamamen kaybolmasına neden olması ne olacak? Bina bir “biggie” depremine dayanamadığı için toplam bir kayıpsa, yıkmanız, kalıntıları uzaklaştırmanız ve yeniden inşa etmeniz gerekir. Böylece, aynı binayı iki kez inşa ettiniz.

Peki, bunun LEEDS sertifikasyonunun ardındaki tüm mantığı tamamen reddetmediğini soruyorum. Ayrıca, sendikaların yerel, eyalet ve Federal Hükümetlere katıldıkları ve yeni binalar için LEEDS sertifikası talep etmeleri ve politikacıların vergi teşvikleri vermeleri için baskı yapmaları konusunda endişelenmeliyiz. Şahsen, enerji verimli binanın akıllıca olduğuna inanıyorum, ancak eğer çok iyi olursa sübvanse edilmesine gerek yok.

Serbest piyasalar LEEDS’i seçecek çünkü kiracılar ve bina sahipleri enerji maliyetlerinden tasarruf etmesini talep ediyorlar. Deprem Riski bölgelerinde, özellikle California’da 8.0 için bitmiş olan yapı malzemelerini mukavemetle temperlememiz gerekiyor, aksi takdirde LEEDS’in arkasındaki amaç ve teoriyi tamamen yeneceğiz. Bunu düşün.