Ev Sigortası Poliçenizde Daha Az Harcamanın 7 Yolu

tarafından
24
Ev Sigortası Poliçenizde Daha Az Harcamanın 7 Yolu

Mülkiyet değerli bir mülktür ve yangın, sel, deprem vb. Durumunda beklenmedik hasarlardan korumak için ev sigortası yaptırmak her zaman gereklidir. Bununla birlikte, mevcut sağlık politikanız aylık gelirinizi tüketiyorsa, aşağıda listelenen ev sigortası maliyetlerinizi kontrol edebileceğiniz birkaç kesin yol vardır:

1. Alışveriş yapın: Bir ev sigortası poliçesi satın alma kararı aceleyle alınmamalıdır. Bunun yerine, çeşitli sigorta sağlayıcıları tarafından sunulan sigorta poliçelerini araştırmalı ve bir liste yapmalısınız. Ayrıca, farklı politikaların maliyetlerini tahmin etmek için çevrimiçi olarak sigorta fiyatları alabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve elbette bütçenize uygun kapsamlı ev sigortası planını satın alabileceğiniz güvenilir bir şirket seçin.

2. İndirgenebilir tutarlarınızı artırın: İndirgenebilir mallar, sigortacınız hak talebini poliçenin şartlarına göre ödemeden önce ödemek zorunda olduğunuz talebin bir kısmıdır. Vergi indiriminiz ne kadar yüksek olursa, her ay ödemek zorunda olduğunuz primler o kadar düşük olur. Ancak, söz konusu kesintileri karşılayabileceğiniz kadar yüksek ayarlamanız gerekir.

3. Akıllıca bulun: Mülkü stratejik bir yerde satın alın, ancak hasar görmeye açık alanlardan uzakta olduğundan emin olun. Sebep, sel, fırtına veya depremlerin yaygın olduğu afet eğilimli bir bölgede yaşıyorsanız, ev sigortası poliçenizin bu tür hasarlar için ayrı bir indirime girme olasılığı vardır.

4. Küçük iddialarda bulunmaktan kaçının: Bu, birçok insanın yaptığı en yaygın hatadır. Politikanızı küçük taleplerde tüketirsiniz, böylece daha büyük kayıp koruması için yer kalmaz. Daha ziyade, kendi başınıza daha küçük sorunlarla uğraşmanız ve evinizi daha büyük felaket kayıplarından korumak için bu politikayı sürdürmeniz önerilir.

5. Ev güvenliğini artırın: Evinizi küçük aksiliklerden zarar görmekten kaçınmak için, duman dedektörleri, hırsız alarmı, vb.Gibi cihazları takarak evinizdeki güvenliği artırmanız önerilir.

6. Politikaları bir Sigortacı ile Birleştirin: İnternet, telefon ve TV paketinizi bir araya topladığınız gibi, sigorta poliçelerinizi de tek bir sigortacı ile birleştirebilirsiniz. Sağlık sigortanızı, ev sahiplerinizi, hayatınızı ve otomatik sigorta planınızı bir sigorta şirketinden satın alın ve bu sigorta ürünlerini bir araya getirerek daha ucuza çıkın. Ayrıca, politikaları tekil politikalara kıyasla daha ucuz olan bir pakette satın alabilirsiniz. Ayrıca sizi politika yenileme sorunundan da kurtarır.

7. Gereksiz Kapsamı Ortadan Kaldırma: İhtiyacınız olmayan kapsamı satın almayın. Deprem kapsama alanı çoğu bölgede genellikle gereksiz olduğu gibi, bir alıcı fiyatta vb. Varsa mücevherleri dahil etmeyin. Ayrıca bir toprak değerini politikanızdan hariç tutun. Evinizin inşa edildiği araziyi örtmek hiç bir işe yaramaz, çünkü arazinizin çalınması veya yakılması muhtemel değildir. Yani büyük tasarruf etmek için sadece evinizin değerini sigortalayın.

Yaş ve meslek indirimleri de sunan birçok sigorta şirketi vardır. Bazı zamanlarda emekliler ve iyi kredi notuna sahip insanlar için belirli indirimler var. Önemli hizmetlere fazladan harcama yapmak uzun vadede size fayda sağlayacağından, sadece paranızdan tasarruf etmek için önemli olan kapsamı asla ortadan kaldırmayın.