Depremler Zamanın Sonu Göstergesi midir?

tarafından
28
Depremler Zamanın Sonu Göstergesi midir?

Depremler bugünlerde çok yıkıcı ve son zamanlarda meydana gelen depremlerin sonuçlarını gördüğümüz için aklımızda. Bugünlerde çok fazla sismik aktivite var. Evet, her zaman çok sayıda deprem oldu, ancak daha yakın zamanda ortaya çıktı, birbirine çok yakın ve şiddetli oldular.

Mukaddes Kitap zamanın sonuna yaklaşırken çeşitli (farklı) yerlerde meydana gelen depremlerden bahseder. Başka uyarıları da var, ancak özellikle depremlerden bahsediyor. Matta 24: 7, Markos 13: 8 ve Luka 21:11, spesifik olarak, Kutsal Kitaptaki zamanın sonuna göre depremlerden söz eden pasajlardır.

Luka 21:11, açıkça, çeşitli yerlerde büyük depremler, kıtlıklar ve zararlılar, korkulu olaylar ve cennetten büyük işaretler olacağını söylüyor.

Birçok insan ve din bunun doğru olduğuna inanıyor. Kesinlikle yapıyorum ve bize kanıt, bugün İncil’in kutsal kitaplarında uzun zaman önce anlatılan birçok şey var. Bana göre bu çok inandırıcı!

Dünya hareketli, sallanan bir gezegendir. Bugünün sismik aktivitesini incelemek ilginçtir. Büyük bir deprem bölgesinde, New Madrid Fay Hattı’nda yaşıyorum. Ülke bölgesinde bir deprem olasılığının kesinlikle farkındayım.

Haiti ve Şili’de depremlerin yıkılması ve felaketinden dolayı gördüğümüz dehşetlerden beri, daha fazla insanın gelecekteki olayların olasılıklarının farkında olmak istediğini düşünüyorum. Haber medyaları çılgınca bilimsel mahalleye deprem tahminleri verip veremeyeceklerini soruyor. Eldeki modern teknoloji ile, bir depremin tam olarak nerede olacağına dair kesin bir tahmin yoktur, sadece tahmin eder.

Deprem tahmini kesin bir bilim olmamasına rağmen. Yaşadığımız yerde bir deprem meydana gelmesi durumunda hepimiz hazırlıklı olabiliriz. Yapabileceğimiz en iyi şey bu. Bir depremin yıkımını yaşayan diğer insanlara da ulaşabiliriz.

Mukaddes Kitap bize bildiğimiz gibi zamanın sonuna yaklaştığımızda ne bekleyeceğimizi söyler. Tanrı’nın bize takip etmek için böyle bir rehber vermiş olması ve böyle zamanlarda bize yardımcı olmaktan dolayı çok mutluyum.

Deprem gibi felaket zamanlarına hem ruhsal hem de fiziksel olarak hazırlanabiliriz. Hepimizin ileride zor zamanlar yaşaması gerekebilir. Tanrı tüm sıkıntılardan ve felaketlerden kaçacağımızı söylemez, ama O bizim için orada olacağını ve onlar aracılığıyla bize yardım edeceğini söyler.

İncil’i okumanızı ve Tanrı’nın deprem gibi gelecekteki olaylar hakkında zamanın sonuna yaklaştıkça neler söylediğini öğrenmenizi öneririm. Evet, farklı yerlerdeki depremler zamanın sonunun bir göstergesidir.