1. Anasayfa
 2. Tarihi Depremler

Adana'da Deprem Bekleniyor mu? Deprem Riski Var mı?

Adana Deprem Bekleniyor mu? Adana Deprem Riski
0

Adana’da bugün saat 17:36’da meydana gelen depremden sonra birçok insan endişelenmeye başladı. Son zamanlarda depremlerin yeniden artması korkuya sebep oldu. Bu nedenle bir çok insan Adana deprem bekleniyor mu, sorusunu sormaya başladı. Uzmanlar Adana deprem riski hakkında ne diyor? İşte detaylar…

Adana ilimizde bugün saat 17 sularında gerçekleşen depremde herhangi bir olumsuz durum yaşanmadı. Depremin büyüklüğünü 4,5 olarak açıklayan AFAD, olumsuz bir durum bildirilmediğini de ifade etti. Peki Naci Görür Adana konusunda ne demişti? Adana deprem açısından riskli mi? Adana deprem bekleniyor mu?

adana deprem bekleniyor mu

Adana Deprem Bekleniyor mu?

Son zamanlarda depremlerin artmasıyla birlikte en çok sorulan sorulardan birisi de bu oldu. Adana deprem riski konusunda ortaya atılan birçok fikir var. Geçtiğimiz ay Naci Görür, Adana ile ilgili bir açıklama yapmıştı. Yapılan açıklamada Görür şu ifadeleri kullandı; “Adana bölgesi hala hassasiyetini koruyor. Daha büyük ve daha küçük deprem olacaktır. Belli bir süreye kadar belli bir sıklıkla olacaktır

Bu açıklamanın ardından bugün gerçekleşen depreme dair herhangi bir açıklama henüz gelmedi. Ancak tahminlere göre daha küçük depremlerin meydana gelebileceği söyleniyor. Ancak henüz endişe yaratacak bir durum olduğu söylenemez. Çünkü Adana için büyük bir deprem beklendiğini söyleyen bir açıklama bulunmuyor.

Adana Deprem Riski Nedir?

Adana deprem riski ile ilgili Prof. Dr. Şerif Barış’ın sosyal medyadan gelen sorulara verdiği yanıtlara bakılacak olursa, Adana için büyük bir deprem (6 ve üzeri) olasılığı çok düşük görünüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 4
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm

1999 Gölcük depremini yaşamış birisi olarak deprem konusunda farkındalığı artırmak ve toplumları daha güvende tutmak için eğitim kaynakları ve makaleler bulunan depremler.net sitesini hiç bir kar amacı gütmeden tamamen toplumsal bir proje olarak hizmetinize sunmaktayım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir